Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Motinos paveikslas lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie motinos paveikslą lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Motinos paveikslas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje. Kaip kalbama apie motinos vaidmenį šeimoje? Motinos paveikslas lietuviu literaturoje.  Motinos paveikslas literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Motina – tai pats svarbiausias asmuo žmogaus gyvenime. Motinos reikšmė vaikui yra neišmatuojama. Tačiau svarbus ir pats motinos paveikslas, kuris dažniausiai literatūroje būna labai individualus ir įdomus. Tad kalboje, remiantis tokiomis rašytojomis, kaip Šatrijos Ragana ir Vanda Juknaitė, kalbama apie motinos paveikslą.

Ilgas aprašymas:

Motina yra neabejotinai pats svarbiausias žmogus kiekvieno asmens gyvenime. Juk motiną lydi didelė atsakomybė ir, savaime suprantama, gebėjimas šį pasaulį pildyti. Turima omenyje, kad motina yra naujos gyvybės nešėja, kuri atnešta gyvybe į šį pasaulį rūpinasi ir suteikia galimybę gyventi ir pratęsti pasaulio giminę. Tačiau net ir tokiais atvejais, motinų būna pačių įvairiausių. Kitaip tariant, motinos paveikslas gali būti įvairus. Dažnai motiną galima identifikuoti, kaip rūpestingą, nuoširdžią bei savo šeimai atsidavusią asmenybę, nors kartais motinai priklauso ir gana neigiami bruožai. Būtent dėl to motinos būna savotiškos. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, koks motinos paveikslas atsiskleidžia būtent lietuvių literatūros kūriniuose. Juk lietuvių literatūros kūriniai, pateikdami išsamius veikėjų paveikslus, leidžia geriau pažinti motinai būdingas savybes tam tikrų gyvenimiškų situacijų akivaizdoje. Tai sykiu leidžia geriau suvokti, kokia motina yra ir kokia gali būti. Tai suprantant, galima daryti išvadą, ką reiškia būti motina, nešančia motinystės naštą, kuri kartais būna sunki, o kartais ir pakankamai lengva.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?