Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vytauto išaukštinimas literatūroje. Vytauto paveikslas. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kokį Vytautą Didįjį matome skaitydami įvairius tekstus?

Trumpas aprašymas:

Vytautas Didysis – tai unikalus senųjų laikų valdovas, kurio kultas yra neišmatuojamai didelis. Tai reiškia, kad jis literatūroje yra labai išaukštinamas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pasakojama, kaip Vytautas yra išaukštinamas.

Ilgas aprašymas:

Lietuva turi daug didžių istorinių veikėjų, kuriuos žino kiekvienas. Tačiau tikriausiai vienas svarbiausių ir Lietuvoje daugiausiai įtakos turėjusių valdovų buvo būtent Vytautas Didysis. Vytautą Didįjį kiekvienas gerai žino kaip Lietuvos didįjį kunigaikštį, kuris valdė nuo 1392 m. iki pat mirties. Vytautas Didysis buvo ypatingas valdovas, turėjęs itin puikius strateginio mąstymo tiek karuose, tiek politikoje duomenis. Todėl nenuostabu, kad Vytautą Didįjį daugelis aukština ir su pagarba prisimena iki šiol, kad ir kiek amžių jau nuo jo valdymo būtų praėję. Taigi savaime suprantama, kad Vytauto Didžiojo atspindžių lieka ne tik istoriniuose šaltiniuose. Apie Vytautą Didįjį nemažai yra rašoma ir literatūriniuose kūriniuose. Juose dažniausiai Vytautas Didysis yra išaukštinamas bei aptariamos visos jo geriausios savybės, padėjusios Lietuvos valdyme anuomet. Taigi literatūriniai kūriniai ir juose su patosu aprašomos Vytautą Didįjį išaukštinančios jo savybės leidžia ne tik geriau pažinti šį valdovą, tačiau ir geriau suvokti bendrą Vytauto Didžiojo paveikslą. Taigi koks atsiskleidžia Vytauto Didžiojo paveikslas iš literatūros, kurioje jis yra išaukštinamas, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?